KONST / Litografier / Färglitografi 12167135
nr 1216 7135
Gösta Nyrén
(1903-1973), Sverige
Färglitografi, Gatuvy. Signerad, daterad 1960, numrerad 59/341. Motivet: 34x45 cm
Gösta Nyrén, svensk bildkonstnär född 1903 i Tofteryd, död 1973 i Huskvarna.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 november 2018
kl 19:32:34
12/11 17:36:22
Gösta Nyrén
Läs mer om Gösta Nyrén